26–30 трав. 2025 р.
Часовий пояс Europe/Kyiv

Вимірювання поперечного перерізу утворення v0 адронів у зіткненнях протон-протон при енергії 7 тев в експерименту LHCb

27 трав. 2025 р., 12:00
20 хв
Секційна доповідь Експериментальна ядерна фізика Експериментальна ядерна фізика

Доповідач

Serhii Koliev (INR NAS of Ukraine)

Опис

Детектор LHCb є спектрометром, орієнтованим вперед, який покриває псевдошвидкість в діапазоні 2 < η< 5. Він оснащений високоточним трековим відстеженням, що включає кремнієвий мікросмужковий вершинний детектор(VELO), розташований навколо області взаємодії(IP-8), кремнієві мікростріпові детектори великої площі перед дипольним магнітом та три станції кремнієвих мікростріпових детекторів після магніту. Ефективність реконструкції треку перевищує 96 %, роздільна здатність за імпульсом становить близько 0.5 %, а за інваріантною масою від 10 до 20 МеВ/с2. Ідентифікація заряджених адронів здійснюється за допомогою двох черенковських детекторів з кільцевими локусами подій для конкретних типів частинок. Фотони, електрони та адрони-кандидати ідентифікуються за допомогою калориметричної системи, що складається з детекторів на сцинтиляційній основі, передзливових детекторів, електромагнітного та адронного калоримертів. Мюони визначаються за допомогою системи, яка поєднує шари заліза та багатодротяні пропорційні камери. Система тригера складається з апаратної стадії(L0), яка використовує дані з калориметрів та мюонної системи, після чого слідує програмна стадія (High Level Trigger, HLT), яка забезпечує повну реконструкцію події.
В рамках роботи робочої групи Ion Fixed Target (IFT) колаборації LHCb було виміряно ефективності реєстрації та диференційні поперечні перерізи генерації Ks мезонів та Λ-баріонів в p-p зіткненнях. Ці вимірювання є важливими для оцінки ефектів холодної ядерної матері і відіграють ключову роль в ідентифікації та дослідженні сигналів від кварк-глюонної плазми. Дані, що використовувалися в аналізі, були зібрані у 2016 році при енергії √$𝑠_{𝑁𝑁}$= 7 ТеВ для p-p зіткнень. Диференційні поперечн перерізи були отримані як функції рапідіті y та поперечного імпульсу pT для $K_{s}^{0}$ , Λ та $Λ^{-}$ в діапазоні рапідіті: 1.5<y<4 для p-p та поперечного імпульсу 0.15 ГеВ/с <$p_{T}$<10 ГеВ/с.

Основні автори

Ievgenyi Petrenko Oleksandr Kot (INR NAS of Ukraine) Oleksandr Okhrimenko (INR NAS of Ukraine) Serhii Koliev (INR NAS of Ukraine) Valery Pugatch (Institute for Nuclear Research, National Academy of Sciences of Ukraine(KINR))

Матеріали презентації

Матеріали поки відсутні