26–30 трав. 2025 р.
Часовий пояс Europe/Kyiv

Монте-Карло симуляції відгуку RMS-R3 на протон-протоні зіткнення у експерименті LHCb

27 трав. 2025 р., 15:50
20 хв
Секційна доповідь Експериментальна ядерна фізика Експериментальна ядерна фізика

Доповідач

Oleksandr Okhrimenko (INR NAS of Ukraine)

Опис

Після модернізації, проведеної у 2019–2021 роках, експеримент LHCb розпочав набір даних на етпі Run 3 (2022–2026) з миттєвою світністю протон-протонних зіткнень 2×10³³ см⁻²·с⁻¹. Підвищення миттєвої світності вимагає спеціальних заходів для забезпечення безпеки та ефективності збору даних. З метою гарантування надійної роботи детектора LHCb було також оновлено системи моніторингу пучка та фону. До їх складу входять: новий онлайн-люмінометр PLUME, Системи контролю стану пучка (Beam Condition Monitors), які ініціюють скидання пучків LHC у разі високого рівня фону, а також Система радіаційного моніторингу RMS-R3.
Система RMS-R3 побудована на основі радіаційно-стійких металевих фольгових детекторів (MFD). Сигнали від восьми таких детекторів вимірюються незалежно від основної системи зчитування даних LHCb та інших субдетекторів. Після калібрування RMS-R3 забезпечує вимірювання світності.
Світність також вимірюється основним люмінометром PLUME, який передає ці дані до LHC. У разі тимчасової недоступності PLUME, система RMS-R3 бере на себе функцію вимірювання світності. Така взаємодія між PLUME та RMS-R3 дозволяє коригувати параметри пучків LHC таким чином, щоб підтримувати оптимальну кількість взаємодій на перетин пучків. Це критично важливо як
для ефективної роботи детектора, так і для запобігання надмірному опроміненню та передчасному старінню компонентів експерименту LHCb. Моніторинг положення пучка базується на методі асиметрії, що визначається як: Aij = (Ri - Rj)/(Ri + Rj), де Ri та Rj – це показники відгуку детекторів у парах «Верх-Низ» або «Ліво-Право».
Важливим елементом для вимірювання радіаційного фону та світності э виконання Монте-Карло симуляцій відгуку RMS-R3. Монте Карло симуляції на експерименті LHCb виконуються в рамках програмного забезпечення Gauss.
В даній роботі покроково описано виконання МК симуляцій для RMS-R3: опис геометрії детекторів, симуляція р-р зіткнень та взаємодії народжених заряджених частинок з детекторами за допомогою Geant4. Наведені результати оцінки зміни відгуку RMS-R3 (та функцій асиметрій) в залежності від положення пучка.

Основні автори

Dmytro Ramazanov (Institute for Nuclear research NAS Ukraine) Oleksandr Okhrimenko (INR NAS of Ukraine) Serhii Chernyshenko (INR NAS of Ukraine) Valery Pugatch (Institute for Nuclear Research, National Academy of Sciences of Ukraine(KINR)) Volodymyr Kyva

Матеріали презентації

Матеріали поки відсутні