Доповідач
Опис
Після модернізації, проведеної у 2019–2021 роках, експеримент LHCb розпочав набір даних на етпі Run 3 (2022–2026) з миттєвою світністю протон-протонних зіткнень 2×10³³ см⁻²·с⁻¹. Підвищення миттєвої світності вимагає спеціальних заходів для забезпечення безпеки та ефективності збору даних. З метою гарантування надійної роботи детектора LHCb було також оновлено системи моніторингу пучка та фону. До їх складу входять: новий онлайн-люмінометр PLUME, Системи контролю стану пучка (Beam Condition Monitors), які ініціюють скидання пучків LHC у разі високого рівня фону, а також Система радіаційного моніторингу RMS-R3.
Система RMS-R3 побудована на основі радіаційно-стійких металевих фольгових детекторів (MFD). Сигнали від восьми таких детекторів вимірюються незалежно від основної системи зчитування даних LHCb та інших субдетекторів. Після калібрування RMS-R3 забезпечує вимірювання світності.
Світність також вимірюється основним люмінометром PLUME, який передає ці дані до LHC. У разі тимчасової недоступності PLUME, система RMS-R3 бере на себе функцію вимірювання світності. Така взаємодія між PLUME та RMS-R3 дозволяє коригувати параметри пучків LHC таким чином, щоб підтримувати оптимальну кількість взаємодій на перетин пучків. Це критично важливо як
для ефективної роботи детектора, так і для запобігання надмірному опроміненню та передчасному старінню компонентів експерименту LHCb. Моніторинг положення пучка базується на методі асиметрії, що визначається як: Aij = (Ri - Rj)/(Ri + Rj), де Ri та Rj – це показники відгуку детекторів у парах «Верх-Низ» або «Ліво-Право».
Важливим елементом для вимірювання радіаційного фону та світності э виконання Монте-Карло симуляцій відгуку RMS-R3. Монте Карло симуляції на експерименті LHCb виконуються в рамках програмного забезпечення Gauss.
В даній роботі покроково описано виконання МК симуляцій для RMS-R3: опис геометрії детекторів, симуляція р-р зіткнень та взаємодії народжених заряджених частинок з детекторами за допомогою Geant4. Наведені результати оцінки зміни відгуку RMS-R3 (та функцій асиметрій) в залежності від положення пучка.